Nów Księżyca w Wodniku ~ Brama Świadomości i Wolności

sty 18, 2023

 

Przed nami znów Nów, w znaku Wodnika, ostatnim żywiole powietrza na kole zodiaku. 

Nów wyznacza początek, a tym razem jest to energia pierwszego Nowiu Księżyca w tym roku, którego kulminacja będzie miała miejsce w sobotę o godz. 21:53. Można powiedzieć, że ten rok rozpoczyna się właśnie wraz z tym Nowiem. Zwłaszcza w połączeniu z energią Merkurego i Marsa, które wyszły z retrogradacji, możemy poczuć trochę więcej wiatru w żaglach. Może pojawić się w tym czasie większa przejrzystość i uczucie oczyszczenia. Po wszystkich przemeblowaniach, porządkach, kulminacjach energii, przyszedł czas na głęboki oddech, poczucie mocy i stabilności w sobie. 

Każdy księżycowy cykl rozpoczyna się Nowiem Księżyca, a comiesięczny powrót do ciemności, oznacza również spotkanie Księżyca ze Słońcem. To właśnie wtedy te dwie energie spotykają się ze sobą, reprezentując nasze wewnętrzne yin i yang. Nów to moment przejścia, jak narodziny, kiedy wyruszamy z ciemności w stronę światła, a nasza energia rośnie. Księżyc uczy nas, że odpływy są tak samo ważne jak przypływy i reprezentują odwieczny taniec narodzin i śmierci. Daje nam również dostęp do intuicji i wyższej wiedzy. 

Nów w Wodniku może bardzo silnie oddziaływać na moc naszych intencji i sianie księżycowych ziaren. Wodnik uczy nas, że fale energetyczne naszego wewnętrznego domu, oddziaływują na otaczający nas świat. Trochę tak jak w instrumencie, który nie jest nastrojony, tak my w rozstrojeniu możemy odczuwać trudność w realizacji pragnień naszego serca. Intencje dobrze jest manifestować po kulminacji Nowiu, kiedy energia rośnie. Jeśli jest jeszcze coś, czemu chcesz dać odejść, możesz zrobić to przed kulminacją (na przykład zapisując na kartce i spalając ją, a popiół oddając do Ziemi; możesz wypowiedzieć na głos, co oddajesz, co żegnasz i zapalić ogień w intencji oczyszczenia). 

Kiedy energia będzie już rosnąca, możesz wsłuchując się w swoje serce, dać wybrzmieć swoim intencjom. Możesz zapisać je w zeszycie, poprosić na głos Przodków, Sprzymierzeńców (Luna również jest jedną z nich) o wsparcie w ich realizacji. Również sny w tym czasie mogą być intensywniejsze i stanowić drogowskaz w labiryncie pytań i odpowiedzi. 

W energii tego Nowiu, również władca Wodnika, Uran, jest tuż przed wyjściem z retrogradacji, co może podkręcić trochę atmosferę 😉 Funkcja tej planety manifestuje się w rozwoju naszej indywidualności, ale także umiejętności kwestionowania autorytetów. 

I tutaj możemy spytać siebie…

W jakim obszarze życia mogę się bardziej zmotywować, by działać dla siebie, a nie dla innych? 

Jakie autorytety potrzebuje skonfrontować?

W tym czasie dobrze zwrócić uwagę na swoją świadomość, ale także wzmocnić poczucie zjednoczenia ze swoim instrumentem, uszanować swoją naturę i jej esencję. Tak, jak wszyscy jesteśmy połączeni, tak samo wszyscy jesteśmy różni i wyjątkowi w postrzeganiu świata. Każdy ma swoje filtry zrodzone z różnych doświadczeń. Dobrze jest wziąć odpowiedzialność za siebie i otworzyć serce, w którym nie ma żadnych ograniczeń. 

Miłość jest esencją, pokarmem i największą Mocą we wszystkich Wszechświatach. 

Wodnik ściąga iluzję i pokazuję nam prawdę, zanurza nas w bezczasie i otwiera przestrzeń na podróże poza granicami naszego poznania. 

Jest on archetypem geniusza, rewolucjonisty i prawdomówcy. Jego symbolem są również węże, które otwierają bramę do samopoznania. Przekraczając ten portal, poznając siebie, wchodzimy w tematy wolności oraz przekraczania własnych, wewnętrznych granic. Ale również stawiania ich temu, co z nami nie rezonuje. Wolność czuję tutaj również poprzez próbowanie, smakowanie, nurkowanie i sprawdzanie, jednocześnie pamiętając o naszym poczuciu bezpieczeństwa w tym doświadczeniu. Trochę jak w eksperymentach naukowych, kiedy sprawdzamy które substancje łączą się ze sobą i mogą nas wspierać, a które doprowadzają do wybuchu na szeroką skalę. To właśnie dzięki tym próbom możemy przyjrzeć się sobie w relacji z doświadczeniem i zaakceptować je.

Wodnik daje nam zdolność do wyboru TEJ drogi, poza oczekiwaniami innych, jego punktem docelowym jest Wolność. I z tego miejsca płynie jego życiodajna siła, umiejętność widzenia wszystkich warstw. Wodnik również nie przyjmuje rozkazów i nie zna kompromisów, więc można w tym czasie wstrzymać się z ewolucjonistycznymi decyzjami dotyczących materii, ponieważ energia Nowiu może zabrać nas głęboko, a kiedy wrócimy na ziemię, może się to wydać już zupełnie inne. Miejmy świadomość, że jest to domknięcie pewnego cyklu, który dzieje się teraz, ale Wodnik patrzy o wiele szerzej i jego wewnętrzna mądrość daje głębszy wgląd na daną sytuację. Zachęcam tutaj również do obserwacji i uważności w relacji z tym, co jest, co się pojawia, jakie transformacje jesteśmy w stanie dostrzec i co nas zabiera. 

Od dziecka słyszymy, że mamy być jacyś, jesteśmy wrzucani w programy, system edukacji, który ogranicza naszą indywidualność, tworzy w nas wewnętrzną strukturę, która ma być dopasowana do tej, w której dorastamy. Nasza wartość staje się zależna od ocen, myślenie inaczej jest temperowane, a nasza wyjątkowość obramowana, żeby po prostu oddzielić nas od tego, co naprawdę czujemy i jak chcemy to wyrażać. Wodnik traktuje to wszystko, jak wyrok śmierci, a on pragnie życia. Dlatego bez oporu jest w stanie porzucić strefę komfortu i sprawdzić – co dalej? Czasem to właśnie wyjście z tej strefy staje się katalizatorem podróży. Wodnik podąża za podszeptami swojej indywidualności, sięga i rozpoznaje poczucie wolności, której nikt nie jest w stanie mu odebrać. Tak jak zawsze zachęcam do obserwacji, czy impuls do działania jest gwałtowną reakcją emocjonalną, czy świadomym poruszeniem. Ruch do życia pojawia się wtedy, gdy puszczamy kontrolę i oddychamy bez oporu, z otwartością na dary, jakie życie ma nam do zaoferowania. Możesz zaobserwować siebie w relacji z oddechem, czy więcej wpuszczasz, czy wypuszczasz, czy czujesz napięcie w ciele biorąc wdech, czy jest on pełny, czy napotykasz przeszkody? I przede wszystkim…

Co Cię ogranicza?

Nów w Wodniku jest wizją Twojego istnienia, które chcesz kreować, karmić i odżywiać. To czas rewolucji i zmian, ale także nowych początków i sięgania po wszystko, czego pragnie Twoje serce. 

Często dzielę się z Wami obserwacjami od Nowiu do Pełni w tym samym znaku. Tak samo teraz możesz zaobserwować co się wydarzy za pół roku. 

Obserwuję również jak te cykle są ze sobą połączone również w drugą stronę, od Pełni do Nowiu w tym samym znaku. Jest to ruch do ciemności, zejścia do łona, a więc inicjacji do początku. Etap, w którym kontaktujemy się z naturą Życia – Śmierci – Życia, łączymy się ze sprawczą, twórczą Mocą, elementarną częścią rytmu tworzenia. Nic nie jest oddzielne, wszystko jest połączone.

 

“Nasze myśli kreują emocje, a nasze emocje kreują nowe myśli. To jedna z największych prawd w naszym życiu i esencja prawdziwej medycyny (…). Czasem otrzymujemy bardzo silne ciosy, które przerywają to połączenie, ale zawsze znajdzie się werset lub pieśń, które pomogą nam ponownie się zintegrować. Książka, góra, dziecko, ocean, uśmiech, gwiazda, czy kwiat, mają tą samą Moc przypominającą nam drogę prowadzącą do rzeczywistości i ponownie rezonującą z prawdą (…). Zasiewasz myśli i zbierasz emocje każdego dnia, w każdej sekundzie. Jesteś tylko swoim oddechem. Rozmiar Twojej śmierci będzie wielkości Twojego życia i Twojej radości, kiedy odkryjesz, że jedyne co musi umrzeć, to Twoje negatywne myśli” ~ Alonso Del Rio

W tym czasie życzę Wam dużo uważności na swój wewnętrzny proces i zaufania do życia, które prowadzi. Tak się dzieje, tak już jest 🙂 Aho! 

 

 

6 komentarzy

 1. Iwona

  Dziękuję za ten obszerny wpis i za Twój czas, który na to przeznaczyłaś, dziękuję, że dzielisz się wiedzą

  Odpowiedz
  • kasiajogisza

   Dziękuję <3

   Odpowiedz
 2. Alek

  Wspaniały tekst aKasiu, bardzo trafił do mnie . pozdrawiam

  Odpowiedz
  • kasiajogisza

   Dziękuję! Niech płynie❤️

   Odpowiedz
 3. baba_aga_circle

  Pięknie napisane i tak bardzo bliskie mojemu sercu na ten moment… Wzruszyłam się. ??Dziękuję za Twoje wglądy i że dzielisz się swoją wiedzą i doświadczeniem. Aho! ♒?? ?️⛵

  Odpowiedz
  • kasiajogisza

   Dziękuję Kochana za Twoją otwartość i wrażliwość czułej przeWodniczki❤️ Aho?

   Odpowiedz

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *